Jak kleić plexi? My to wiemy!
Czym jest klejenie plexi?
Kejenie plexi to proces łączenia za sobą elementów i materiałów takich samych np. drewno z drewnem lub zróżnicownaych np tworzywa sztuczne i metal.
W przypadku plexi (szkła akrylowego) mamy do dyspozycji kilka rodzajów klejenia.
Rodzaje klejów:
- Kleje UV
- Kleje rozpuszczalnikowe
- Kleje reakcyjne (z katalizatorem)
Klejenie plexi bezbarwnej jest szczególnie wymagające, ze względu na konieczność pogodzenia ze sobą kilka parametrów:
- estetyki klejenia, ponieważ klejenie jest widoczne
- wytrzymałości, często klejone są elementy konstrukcyjne
- odpornośći na procesy starzenia, UV, utlenianie
- kwestie reakcyjności z naprężeniami wewnętrznymi tworzyw
Technologia klejenia plexi UV rozwinęła się w ostatnich latach, aby stać się integralną, najnowocześniejszą formą technologii w klejeniu tworzyw sztucznych.
W rezultacie wymagania zarówno ze strony przemysłu, jak i poszczególnych aplikacji są stale rosnące.
Plast-Form specjalizuje się w klejeniu tworzyw, zarówno klejami solventowymi, reakcyjnymi dwuskładnikowymi czy klejami utwardzanymi UV. Mamy wieloletnie doświadczenie w klejeniu tworzyw od 1993 roku.
Firma nasza korzysta również z największej na świecie gamy produktów, z całą potrzebną technologią, przynoszącą oczywiste korzyści dla Ciebie.
Mamy duże doświadczenie i wiele możliwości projektowych, krótkie czasy przetwarzania i niskie koszty sprzętu.
W budownictwie meblowym i wyposażaniu sklepów technologia klejenia UV jest znana jako nowoczesny proces produkcji wysokiej jakości produktów przy zachowaniu wysokiej integralności projektu. Gotowe meble z akrylu wyróżniają się elegancką przejrzystością, nieprzerwaną za pomocą mechanicznych mocowań lub połączeń.
Klejenie plexi daje również artystom możliwość przekształcenia zarówno przezroczystego, jak i kolorowego akrylu w wysokiej jakości dzieła sztuki. Wytworzone w ten sposób produkty nadają się również do użytku na zewnątrz.
Zalety klejenia
Oprócz szerokiego wachlarza możliwości projektowych, technologia klejenia oferuje również korzyści techniczne i ekonomiczne.
Plexi nie jest już obciążone w sposób przerywany dzięki równomiernemu rozłożeniu siły na całej powierzchni. Nie trzeba wiercić otworów i wykonywać wycięcia w wyniku czego te etapy pracy można pominąć. Dzięki temu tworzywo nie jest już osłabione.
Niezwykle wysokie siły wiązania można osiągnąć zarówno w przypadku wiązań statycznych, jak i dynamicznych. Produkcja wysokiej jakości przedmiotów idzie w parze z niskimi kosztami przetwarzania. Ekonomiczna produkcja jednostkowa i seryjna dzięki krótkim czasom obróbki.