Naszym laserem tniemy i grawerujemy takie materiały jak:
akryl (plexi)
poliamid (PA)
silikony
gumy spienione (mikrogumy)
tkaniny
drewno / sklejka
poliester (PET)
polistyren (PS i HIPS)
kamień*
szkło*
materiały lakierowane w tym metale*
*tylko technologia grawerowania
Produkcja tabliczek grawerowanych
Zobaczmy cały proces cięcia i grawerowania laserem laminatu grawerskiego i jego efekt.
Cięcie wiązką energii
Laser CO2, wytwarza w tubie zintensyfikowaną wiązkę światła. Najpierw prąd przepływa przez rurę wypełnioną gazem, a rura gazów jest otoczona lustrami, które odbijają światło i pilnują, aby żadne światło nie uciekało. W efekcie światło nabiera intensywności. Umożliwiają to gazy używane w wiązce laserowej których mieszanina to dwutlenek węgla, azotu, wodoru i helu.
Technologia cięcia laserem plexi jest jednym z najefektywnieszych sposobów precyzyjnej obróbki akrylu.
Cięcie laserem tworzyw sztucznych – poliamid (PA)
Wycinarki laserowe są sterowane za pomocą oprogramowania CAM, a program przygotowuje projektant w programie CAD lub innym programie wektorowym. (projektowanie wspomagane komputerowo)
Dzięki temu możesz w sposób prosty stworzyć swój projekt w preferowanym oprogramowaniu do projektowania (takim jak Photoshop lub CorelDraw) i dać go nam do wykonania.
Który akryl jest najlepszy do grawerowania laserowego?
Do dyspozycji mamy dwie formy tworzywa akrylowego: odlewane (GS) i wytłaczane (XT). Wylewany akryl jest wykonany z płynnego monomeru akrylu. Tworzy on formy i świetnie reaguje na grawerowanie laserowe, zapewniając piękny matowy biały wygląd i matowe wykończenie powierzchni grawerowanej po obróbce. Nagrody akrylowe i statuetki wykonujemy z akrylu wylewanego.
Akryl ekstrudowany to tworzywo tańsze niż odlewane, a jego krawędzie po cięciu laserem plexi są gładsze i wypolerowane na błysk. Gdy grawerujemy plexi xt, grawer pozostaje wyraźny, ale nie jest tak matowy. Dlatego jest używamy go głównie jako materiału do cięcia, a nie odlew, którego głównym zastosowaniem jest grawerowanie.